Współpraca szkół z Politechniką Łódzką

W Instytucie Elektroniki PŁ odbyło się spotkanie związane z trzema projektami unijnymi, realizowanymi w ramach programu „Współpraca szkoły z uczelnią”, które finansowane są przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli okazję przekonać się, nad czym prowadzone są prace w Zakładzie Elektroniki Medycznej, Zakładzie Telekomunikacji oraz w Zakładzie Układów Elektronicznych i Termografii mieszczących się w Instytucie Elektroniki PŁ. Projekty koordynuje dr Jacek Stańdo, profesor uczelni, a łączna wartość WoW to ponad 4 miliony złotych.

Spotkania WoW kierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych. W prowadzonych 7 grudnia 2021 r. warsztatach stacjonarnie uczestniczyli prorektor ds. rozwoju PŁ, prof. Paweł Strumiłło, oraz uczniowie z ZSP1 z Tomaszowa Mazowieckiego, online zaś wzięło udział ponad 3 tysiące osób z ponad 130 szkół w całej Polsce.

Tematem spotkania były zastosowania układów i systemów elektronicznych, termografii w podczerwieni, druku 3D oraz struktur sieci 5G.

Całe wydarzenie można obejrzeć na stronie